Prezantim i Kosovo Volunteers Platform

  Prezantim i Kosovo Volunteers Platform Sesion informues për punën vullnetare dhe platformën Kosovo Volunteers

  Data:               4  dhjetor 2018

  Ora:                 11:00h - 12:00h

  Vendi:             Amfiteatri i madh i BKK-së

  Adresa:            Biblioteka Kombëtare e Kosovës "Pjetër Bogdani", Prishtinë

   

  Ftohen studentët dhe të diplomuarit e Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina“ të marrin pjesë në sesionin informues: Vullnetarizmi në Kosovë dhe Programi i Punës Vullnetare nga Kosovo Volunteers.

  Ky sesion informues organizohet nga Qendra për Zhvillim të Karrierës, në kuadër të aktiviteteve për shënimin e Ditës Ndërkombëtare të Vullnetarëve nga UNICEF Innovations Lab Kosovo & UN Volunteer programme (UNV).

  Prezantues:

  ·         Blerim Azizi – Programme Analyst, UNV

  ·         Prof. Ass. Dr. Vjollca Krasniqi

  ·         Valon Nushi – YEP Coordinator, UNICEF Innovation Lab

  ·         Alim Halimi – Volunteer initiative consultant / Vullnetarët e UNICEF-it

  ·         Kastriot Mehmetaj – Administrator i platformës MKRS/Njohja e punës vullnetare

  Në kuadër të këtij sesioni do të informoheni për:

   

  ·         Vullnetarizmin në Kosovë dhe rëndësinë e punës vullnetare

  ·         Platformën e Kosovo Volunteers dhe mundësitë që i ofron kjo platformë për të rinjtë

  ·         Dëgjoni storiet e vullnetarëve dhe përvojat e tyre

  Ejani, ndërtoni urat tuaja të komunikimit me Kosovo Volunteers, mësoni rreth aktiviteteve altruiste, procedurave të aplikimit dhe informacioneve me rëndësi rreth platformës Kosovo Volunteers.

  Ju mirëpresim!

   

   

  Informacione shtesë rreth Kosovo Volunteers Platform:

  Web: http://kosovovolunteers.org/

  FB: https://www.facebook.com/kosovovolunteers/

  Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=XmFKzlzFH2w&feature=youtu.be
Arkiva e lajmeve

«dhjetor»
MaEnPrShDi
262728293012
345 6789
10 111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456