Panairi i Edukimit - Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina “, edicioni i parë, “Studioni në Francë”

  Panairi i Edukimit - Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina “, edicioni i parë, “Studioni në Francë” Datë: 2 Nëntor 2018

  Ora: 10: 00h - 17: 00h

  Lokacioni: Holli - Biblioteka Kombëtare e Kosovës "Pjetër Bogdani"

  Pjesëmarrës:

  Sciences Po

  Université Lyon 1, Institut Universitaire de Technologie Lyon

  Université de Caen

  National Institute of Applied Sciences of Rouen (INSA)

  EPITECH

  Agence Universitaire de la Francophonie (AUF)

  Business school of Troyes

  Institut Universitaire de Technologie of Bourg en Bresse

  École supérieure de la Francophonie pour l'administration et le management (ESFAM)

  Mutuelle Generale Education Nationale (MGEN)

  Alliance Française de Pristina

  *** 

  Zbuloni mundësitë e studimit në Francë!

  Nëse planifikoni për të studiuar jashtë vendit, bashkohuni me ne në edicionin e parë të Panairit të Edukimit.

  Njoftohuni me Universitetet Frankofone, programet e studimit në Gjuhën Frengë dhe atë Angleze në shkallet: BA, MA dhe PhD dhe zbuloni pse Franca është një nga destinacionet më të njohura të studimit jashtë vendit!

  Vizitoni Panairin e Edukimit “Studioni në Francë” dhe planifikoni studimet tuaja të arsimit të lartë në Francë.

  Ju do të keni mundësi të flisni me përfaqësues nga institucione frankofone pjesëmarrëse, të cilët do të ndajnë përvojën e tyre dhe do t'ju ofrojnë informata të vlefshme.

  Ju mirëpresim!
Arkiva e lajmeve

«shkurt»
MaEnPrShDi
2728 29303112
3 456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
2345678