PROGRAMI I TAKIMIT PËRKUJTIMOR KUSHTUAR AKADEMIK REMZI BAKALLIT

    PROGRAMI I TAKIMIT PËRKUJTIMOR KUSHTUAR  AKADEMIK REMZI BAKALLIT Me datë 15.12.2017 në ora 14:00 në lokalet e Fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë, Universiteti i Prishtinës është organizuar Takimi Përkujtimor në kujtim të 10-vjetorit të vdekjes së shkencëtarit, profesorit dhe akademikut Remzi Bakalli.

    Remzi Bakalli ka lindur më 9 shkurt 1944 në Gjakovë, ndërkaq ka vdekur me 16 dhjetor 2007 në Athens (SHBA).
    Në këtë takim përkujtimor morën pjesë përfaqësues të Universitetit të Prishtinës, Fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë. Gjatë këtij përvjetori fjalë rasti dhe kujtime shkëmbyen edhe shumë kolegë, bashkëpunëtorë, ish studentë dhe familjarë të Prof. Remzi Bakallit.

    Programi i takimit përkujtimor kushtuar Akademikut Remzi Bakalli (kliko).


Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
272829 303112
3 4 5 6789
1011 1213141516
1718 1920 212223
24252627282930
1234567