NJOFTIM PËR ORGANIZIMIN E AFATIT TË PROVIMEVE TË JANARIT NË FBV

  Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, në mbledhjen e mbajtur, me datë 1 shkurt 2019, diskutoi çështjen e organizimit të afatit të provimeve të janarit në njësitë akademike të UP-së.

  Në këtë takim, senatorët u pajtuan që nga e hëna, 4 shkurt 2019, të filloj procesi i organizimit të provimeve si në afatet kohore në vijim:

  SEMS-i për paraqitje të provimeve do të jetë i hapur në FBV nga  data 4 dhe 5 shkurt 2019;
     
  Datat e mbajtjes së provimeve: 6 shkurt 2019 deri me 28 shkurt 2019 (përjashtim nga këto data bëjnë ditët e festave zyrtare),

  Data e provime të shpallur në Ueb Faqe të FBV-se,mbahen sipas orarit, ato data të cilat kan kalu i vendosim në data deri 23 shkurt.


  Po ashtu, informoheni se semestri veror për vitin akademik 2018-2019, në UP, fillon me datë 25 shkurt 2019.
Arkiva e lajmeve

«korrik»
MaEnPrShDi
24252627282930
1 234 567
891011 121314
15161718 192021
22232425262728
2930311234