Mbron doktoratën studentja e parë e programit “Shkencat e ushqimit dhe teknologjia ushqimore” në Universitetin e Prishtinës

    Mbron doktoratën studentja e parë e programit “Shkencat e ushqimit dhe teknologjia ushqimore” në Universitetin e Prishtinës
    Me datë 15 tetor, në Fakultetin e Bujqësisë dhe Veterinarisë të Universitetit të Prishtinës, doktoroj studentja e parë në programin “Shkencat e ushqimit dhe teknologjia ushqimore”. Kandidatja Arieta Camaj Ibrahimi e mbrojti me sukses temën e doktoratës me titull “Përcaktimi i aflatoksinës M1 në qumësht të papërpunuar në regjion të Kosovës” para komisioni në përbërje Prof. Bajram Berisha (kryetar), Prof. Arben Haziri (anëtar) dhe Prof. Zehra Hajrulai (anëtare e jashtme, Universiteti i Shkupit). Punimi i doktoratës është realizuar në mbikëqyrjen e Prof. Tahir Arbneshi (mentor) dhe Prof. Karsten Meyer (bashkëmentor) nga Universiteti Teknik i Munihut, (kliko).


    5D992FE7-740D-4AD3-913B-AC45D4B60823-(1).jpeg

Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
27282930123
4 5678910
11121314151617
181920 21222324
25262728293031
1234567