Fillimi i vitit të ri akademik 2020/21

  I nderuari personel akademik, administrativë, student (dhe të tjerë) të Fakultetit të
  Bujqësisë dhe Veterinarisë,

  Duke ju dëshiruar shëndet për Ju dhe gjithë të afërmit Tuaj, ju uroj fillim të mbarë
  të vitit të ri akademik 2020/21.

  Me vendimin e Ministrit të Arsimit dhe Senatit të UP së , procesi mësimor për vitet
  II-të , III-të (si dhe IV-të , V-të Mjekësi Veterinare) ka filluar më 01. 10. 2020, ndërsa për
  vitin e I-rë do të filloj më 15. 10. 2020.

  Pjesa teorike e mësimit do të mbahet nga distance (virtuale), derisa pjesa praktike
  (konkretizuese-laboratorike) në Objektet e Fakultetit, (do të lejohet edhe metoda e
  “kombinuar”).

  Orarin e mësimit e gjeni në web-faqen e FBV-së.

  Për shkak të përgatitjeve dhe organizimit të provimit pranues për studentët e rinjë,
  të enjten dhe të premten e kaluar mësimi nuk ka mundë të mbahet dhe uroj që nga
  nesër (e hënë, 05. 10. 2020) të fillojmë më mbajtjen e mësimit.

  Me shumë respekt,

  Dekani

  Prof. Asoc. Dr. Bedri DragushaArkiva e lajmeve

«tetor»
MaEnPrShDi
2829 301 2 3 4
56 7 8 91011
1213141516 1718
19202122232425
2627282930311
2345678