Prezantim i mundesive të studimit në JMU-ShBA

  Të nderuar studentë,

  Ju ftojmë në prezantimin e mundësive të studimit në James Madison University të ShBA-ve që mbahet më 22 Qershor (e enjte) nga ora 15:00h në Amfiteatrin e Madh të Bibliotekës Kombëtare të Kosovës.

  James Madison University është universitet publik në ShBA dhe gjendet në Harrisonburg të shtetit të Virginia.

  http://www.jmu.edu/

  Të gjitha informatat do të ofrohen nga prof. Micheal Stoloff, prodekan për çeshtje mësimore në Graduate School të James Madison University.

  - Mundësitë e studimeve në Graduate School në ShBA (në përgjithësi)
  - Financimi i studimeve (vetë financim dhe me bursë)
  - Programet studimore në James Madison Univesrity
  - Si të përfitoni ndihmë shtesë?

  Në këtë link gjeni programet studimore të Graduate School.
  http://www.jmu.edu/grad/programs/snapshots/index.shtml

  Mos mungo në prezantim për të kuptuar sistemin e arsimit në ShBA dhe kriteret e pranimit në studime.

  22 Qershor (e enjte), Biblioteka Kombëtare, Amfiteatri i Madh, ora 15:00h


  Prezantimi i mundësive të studimeve në James Madison University po asistohet nga Qendra për Zhvillim të Karrierës e Universitetit të Prishtinës

  https://www.facebook.com/events/173721023160085/?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_story_type%22%3A%22regular%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7DArkiva e lajmeve

«dhjetor»
MaEnPrShDi
2728 29 30 123
4 5678910
1112 1314151617
18192021222324
25262728293031
1234567