PROGRAMI I TAKIMIT PËRKUJTIMOR KUSHTUAR AKADEMIK REMZI BAKALLIT

    PROGRAMI I TAKIMIT PËRKUJTIMOR KUSHTUAR  AKADEMIK REMZI BAKALLIT Me datë 15.12.2017 në ora 14:00 në lokalet e Fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë, Universiteti i Prishtinës është organizuar Takimi Përkujtimor në kujtim të 10-vjetorit të vdekjes së shkencëtarit, profesorit dhe akademikut Remzi Bakalli.

    Remzi Bakalli ka lindur më 9 shkurt 1944 në Gjakovë, ndërkaq ka vdekur me 16 dhjetor 2007 në Athens (SHBA).
    Në këtë takim përkujtimor morën pjesë përfaqësues të Universitetit të Prishtinës, Fakultetit të Bujqësisë dhe Veterinarisë. Gjatë këtij përvjetori fjalë rasti dhe kujtime shkëmbyen edhe shumë kolegë, bashkëpunëtorë, ish studentë dhe familjarë të Prof. Remzi Bakallit.

    Programi i takimit përkujtimor kushtuar Akademikut Remzi Bakalli (kliko).


Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
282930 31123
45678910
1112 13 14151617
18 192021222324
2526272829301
2345678